11 09 2018

Szczecin stolicą gimnastycznej Europy

8 września podczas cyklicznego wydarzenia Bulwarove odbył się briefing prasowy poświęcony przyszłorocznym Mistrzostwom Europy w Gimnastyce Sportowej.

Nie bez powodu briefing został zorganizowany właśnie podczas Bulwarove. Bowiem w ten weekend odbywają się tam warsztaty gimnastyczne dla dzieci pod okiem wykwalifikowanych trenerów. To pierwszy z eventów zapowiadających przyszłoroczne Mistrzostwa. Polska nigdy wcześniej nie gościła imprezy gimnastycznej tej rangi. Szczecin będzie gospodarzem największego wydarzenia sportowego przyszłego roku. W 2017 roku podczas Mistrzostw w Cluju w Rumunii, Europejska Federacja Gimnastyczna przekazała przedstawicielom naszego miasta swoją flagę, mianując tym samym Szczecin gospodarzem kolejnych mistrzostw.


- Wszystko na to wskazuje, że to będzie jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce i co ważne, będą to pierwsze takie mistrzostwa w naszym kraju. Myślę, że to ogromna szansa dla tej dyscypliny sportu. Chcielibyśmy dołożyć swoją cegiełkę i sprawić, aby całe rzesze młodych ludzi zainteresowały się jeszcze bardziej gimnastyką - mówił Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina

10-14 kwietnia w Netto Arenie zaprezentują się gimnastycy z prawie 40 krajów. Łącznie spodziewamy się około tysiąca gości zza granicy, w tym trenerów, zawodników oraz delegatów. Przed nami niesamowicie widowiskowe wydarzenie, podczas którego na widowni zasiądą ponad 3 tysiące widzów. Sprzedaż biletów rozpocznie się już jesienią.

- W przyszłym tygodniu spodziewamy się wizyty delegacji Europejskiej Federacji Gimnastycznej, instytucji odpowiedzialnej za organizację tych zawodów. Gimnastyka sportowa może wydawać się odległą dyscypliną, ale my przekonaliśmy się na mistrzostwach w Cluju oraz teraz w Glasgow, że ona jest na wyciągnięcie ręki. Postaramy się zaprezentować to szczecinianom podczas eventów gimnastycznych m.in. na bulwarach, w centrum handlowym czy w hali Netto Arena - mówił Leopold Korytkowski, zastępca dyrektora ds. organizacji imprez, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o. o.

Jedną z zawodniczek przyszłorocznych Mistrzostw będzie szczecinianka, Marta Pihan – Kulesza, wielokrotna medalistka MP oraz reprezentantka Polski podczas Igrzysk Olimpijskich. Jak powiedziała, podczas sobotniego spotkania, marzenia o takiej imprezie w jej rodzinnym mieście właśnie się spełniają.

- To wielki zaszczyt, że to akurat moje miasto będzie gospodarzem Mistrzostw, bo imprezy o tak dużej randze jeszcze u nas nie było. Mam nadzieję, że szczecinianie pokochają gimnastykę, tak jak kocham ją ja. Warto będzie przyjść i zobaczyć jak to wszystko wygląda - mówiła Marta Pihan – Kulesza.


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się