Szczecińskie Spacery Miejskie

13.05.2017 - 9.09.2017 / Aleja Kwiatowa

Przed nami kolejna odsłona Szczecińskich Spacerów Miejskich, podczas których przemierzając ulice Szczecina poznamy niezwykłe losy naszego miasta. Ślady historii Szczecina do dziś poukrywane są w na pozór dobrze znanych ulicach, placach i budynkach.

Szczecińskie Spacery Miejskie to inicjatywa Żeglugi Szczecińskiej, która ma na celu pokazanie stolicy Pomorza Zachodniego w nieoczywisty, interesujący i rzetelny sposób. Pomogą nam w tym doświadczeni przewodnicy miejscy, którzy cyklicznie odkrywać będą przed zainteresowanymi grupami mieszkańców i turystów lokalną historię pełną ciekawostek. Spacery zaczynać i kończyć się będą przy nowym Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Tam także będzie można kupić bilety uprawniające do uczestnictwa zwiedzaniu.

Pierwsze spacery miejskie, które dały początek tegorocznemu zwiedzaniu Szczecina, odbyły się w grudniu ubiegłego roku i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Jest to kolejny element projektu pn. Kolorowa Aleja.

Zwiedzanie odbywać się będzie w każdą sobotę, od 13 maja do 9 września br. w godzinach:

  • 11.00 - zwiedzanie w jęz. polskim # czas trwania ok. 1,5 godz.
  • 12.30 - zwiedzanie w jęz. niemieckim # czas trwania ok. 1,5 godz.
  • 14.00 - zwiedzanie w jęz. angielskim # czas trwania ok. 1,5 godz.

Ceny biletów:

  • 15 zł – bilet normalny
  • 10 zł – bilet ulgowy (dzieci do lat 10.)
  • bezpłatnie – dzieci dla lat 4
  • 35 zł – bilet rodzinny

Spacery Miejskie prowadzone po polsku odbywają się niezależnie od liczby chętnych uczestników. Na zwiedzania w językach obcych obowiązują zapisy, a minimalna liczba uczestników to 5 osób. Zapisy przyjmuje Centrum Informacji Turystycznej mailowo (cit@zegluga.szn.pl) i telefonicznie (+48 91 43 40 440) lub poprzez zakładkę zapisy on-line na stronie internetowej Żeglugi Szczecińskiej.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się